Noc Muzeów 2016

Muzeum Łużyckie zaprasza na kolejną edycję Nocy Muzeów. Rozpoczynamy 14 maja o godzinie 14:00 otwarciem dla zwiedzających wystawy „Nauki dawne i niedawne”. Wystawa przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagielońskiego przybliża w sposób eksperymentalny wiedzę w zakresie astronomii, fizyki i chemii.

W Domu Jakuba Boehme od godziny 15:00 ruszą „Warsztaty pomysłowego Dobromira”. Przez trzy godziny dzieci będą mogły zapoznać się  z prostymi, bezpiecznymi ale ciekawymi eksperymentami chemicznymi i fizycznymi.

Dla osób które chcą pogłębić swoją wiedzę na temat historii lokalnej przygotowaliśmy wycieczkę z przewodnikiem po Görlitz. Ze względów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o zapisy pod numerem 75 648 24 24. wycieczka ruszy sprzed Muzeum o godzinie 16:00.

O 17:00 to dobra godzina dla niebojących się wyzwań i lubiących aktywnie i pomysłowo spędzać wolny czas.  Zapraszamy do wyruszenia tropem Górnołużyckiego Towarzystwa Nauk w naszej muzealnej grze miejskiej. Pomiędzy godziną 17:00 a 17:20 w Muzeum będzie można pobrać specjalne karty z mapą i zagadkami do rozwiązania.  Dla dwóch najszybszych zespołów (osób, rodzin) miła niespodzianka.

Od 20:00 o ile pogoda pozwoli przed Muzeum rozpoczną się minikoncerty lokalnych muzyków (w razie niepogody będziemy grać wewnątrz muzeum). Sebastian Złotowicz zagra z czarnych płyt a duet Grzegorz Żak i Emil Smardzewski zagrają na gitarach akustycznych.

Noc Muzeów zakończy się tradycyjnie o północy.

Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.