Ferie z Muzeum

Dla dzieci młodszych (7-11 lat)

W dniach od 22 do 26 stycznia (drugi tydzień ferii) Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat do wspólnej zabawy w naszym muzeum wyobraźni.

W czasie 5 dni, od godziny 10:00 do 14:00 dzieci wraz załogą muzeum rozbudują scenografię wystawy „Trójnogi pies i inne legendy łużyckie”, w pokoju zagadek poćwiczą umysł ciało pozna tajniki yogi. Uczestników naszych zajęć czeka spotkanie z bajkoopowiadaczem, który zdradzi trochę własnych sekretów i tajników opowiadania bajek, a wszystko to wzbogacone zostanie muzyczną podróżą przez bajki świata.

W drugiej połowie tygodnia, na dzieci czeka wyprawa do Bolesławca i tamtejszego Muzeum Ceramiki wraz z wizytą w wytwórni bolesławieckiej ceramiki. Piątek przyniesie kulinarne wyzwanie, bo opowieści najlepiej słuchać przy gorącym mleku i własnoręczne upieczonym ciastku.

Nieliczne wolne chwile wypełnią najlepsze gry planszowe, kości opowieści i odkrywanie tajemnic naszego Muzeum.

Dla dzieci starszych

Jeśli masz więcej niż 12 lat i interesujesz się fotografią a chciałbyś poznać techniki sprzed cyfrowej rewolucji, to zapraszamy na zajęcia warsztatowe z analogowej fotografii czarno-białej. Głównym tematem naszych warsztatów będzie :
* podstawy fotografii
* podstawy kompozycji w fotografii architektury i pejzażu
* obróbka negatywu czarno-białego
* proces wywoływania zdjęć i wykonywania odbitek i czarno-białych
Wszystkie zajęcia mają charakter praktyczny (praca w ciemno fotograficznej) z niezbędną podbudową teoretyczną 🙂

Zajęcia poprowadzi pan Janusz Moniatowicz – artysta fotografik, członek ZPAF, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Akademii Filmowej (FAMU) w Pradze, gdzie ukończył Wydział Fotografii Artystycznej.

Ze względu na ciągłość zajęć, przyjmujemy zapisy tylko na cały tydzień. Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy telefonicznie pod numerem 75 648 24 24, koszt warsztatów dla dzieci to 70 zł, koszt warsztatów fotograficznych to 60 zł.

Zapraszamy !